×
+

יעוץ ואימון עסקי

אני תופס את שני המושגים הנ"ל כשניים "ההולכים יחדיו ואין ביילתם. הניסיון הרב שצברתי עם סוגים שונים של עסקים [חברות גדולות, בינוניות, ועסקים קטנים]אתה מבין מהר מאד, שאתה עוסק באנשים ומכאן מורכבות התהליך אך אני יכול לומר בפה מלא שהוא מאתגר מאד וקשה אך אם אתה מגיע ממקום של אהבת האדם באשר הוא ובעיקר הרצון לשרת מכל הלב וזוהי המתנה הגדולה ביותר שאני יכול לקבל שהיא תודה מלקוח מרוצה.

לא ניתן להתחיל אימון ויעוץ עסקי מבלי להבין את האדם שעומד מולך, את מורכבותו, הלך מחשבותיו, הווייתו, תפיסת הניהול שלו ועולמו.

עבדתי עם כל כך הרבה סוגים שונים של אנשים שזה גורם לך להשתהות מהיופי האלוהי שנבראנו.

זה כל כך מרתק לעבוד עם אמנים, סופרים, משוררים, מעצבי אופנה, תעשיינים, יזמים, עם תעשיות הייטק, עם עסקים הנחשבים לתעשייה מסורתית,[נגרים, מסגרים, נהגים  בעלי מוסכים ,בעלי בתי קפה ומסעדות, ממסעדות שף, ועד מסעדות פועלים וביתיות.]

תחילת הדרך תמיד מתחילה של כריתת חוזה הדדי הכולל מחויבות טוטלית של המאמן והנועץ. אין פשרות בתחום הזה כי אם אין את המחויבות הזו, זה בזבוז של זמן וכסף ובעיקר תסכול ומחשבה של אי הצלחה ההולכת אתך, ושאלות כמו איפה זה לא הצליח ואיפה אני פספסתי בתהליך .הניסיון מלמד שהבטן השמיע קולות וספקות אך הרצון להעניק את הידע לאדם שנראה זקוק לו דוחף אותך לתת צ'אנס לתהליך. ברור שלא תמיד אשם, תמיד ישנו הצג השני שכנראה תרם את חלקו, אך עדיין תמיד אני שואל את עצמי האם עמדתי בהבטחותיי ואיפה אפשר היה לתקן.

מעולם לא חשבתי שאני מושלם אלא תמיד אעלה ספקות ושאלות לגבי עבודתי ,לא אוותר על קריאה ולמידה חדשה והתייעצות עם עמיתים שהם משאב אדיר.

אני מאמין שאם אתה רוצה לשרת לעולם לא תהיה מובטל.

אתה יכול לעבד את עבודתך אך לא את הלב והנשמה.

ועכשיו לאחר הפתיח הארוך אגש לעבודה עצמה.

מהו אימון אישי עסקי כפי שאני רואה אותו?

אימון אישי ועסקי אמיתי חייב להציב מטרות  ותוצאות ברורות עם תאריכים מדויקים.

אימון שאינו מכיל הגשמה ברורה של מטרות אינו אימון אמיתי. אין אימון ללא נועץ המבקש אימון, כשאת או אתה  רוצה אימון המאמן מגיע.

מאמן יוצר אפשרויות ולא פותר בעיות, תפיסה של אימון הפותר בעיות הוא ישן ולא מתקדם בעולם גלובלי המשתנה בקצב מהיר.

מניסיוני באיזה בעיות אישיות ועסקיות נתקלתי.

גיליתי שהרבה מאד אנשים מוכשרים ,שיצרו תפוקות מצוינות עבור משפחתם ועבור עצמם פתאום נתקעו ובעיקר אלא שההרס קרס אל רק הם.

חלקם מת לפני שהם התעוררו, חלקם התבלבל  בין המושגים של להיות אקטיבי למעשה אוטומטי ללא כל אנרגיה ומחשבה.

חלקם הפסיקו להיות מקצוענים ומחויבים בעסק שנקרא בעיקר החיים עצמם.

לצערי יש אנשים שבעיקר מדברים ובעיקר ממתינים לדבר[בארצנו האהובה קוראים לזה הקשבה,] ושואלים תשובות[הם יודעים הכול, הם יסתדרו ,יהיה בסדר]

אתלה באילנות גבוהים, "מחיר של גדולה זו אחריות" צ'רצ'יל.

הדרמה שלנו כבני אדם הוא שיש לנו את מה שאין לנו. ואין לנו את מה שיש לנו. לא ניתן לעשות שינוי בחיים האישיים והעסקיים עם מה שאין.

אנחנו חיים בעולם של פרשנות ולא של עובדות. אנחנו אחראים איזו פרשנות אנחנו מעניקים האם היא מעצימה או יוצרת דיכאון וחוסר פעולה אקטיבית.

אני כמאמן חייב להבין את נקודת המבט של המתאמן של בעל העסק של האדם אתו אני עובד.

חלק גדול מאד של האנשים שאותם אני פוגש יצרו מנגנון שאני מכנה אותו:" דפיקה עצמית".

תפקידי כמאמן הוא לפתוח חלון, צוהר לפעולה אקטיבית באמצעות שפה. כמאמן אני חייב להבין ולהיכנס לתוך ה:say  שלך.

חיים לא מחזיקים על פיצה ובזבוז וחיים של תפיסה :חייה היום כי מחר נמות", אם אני כמאמן לא גורם לך להבין שחייך הם הצהרה, מחויבות היא הכרזה של חייך של מי שאתה.

החוסר, האין, התסכול ,ההרגשה הרעה הם  כלי עבודה שאני ואתה חייבים לעבוד כי היא זו שתביא הגשמה.

לכולנו היות ציפיות מהחיים ומעצמנו ,כל אחד והחלום שלו.

כולנו שואלים לא פעם מה קרה לציפיות שלנו, למדתי שציפיות צריך לחסום אותן, זהו ריקוד שמתמשך וחמקמק[ביהדות אל כזב]

חשוב לזכור את החלום שלך ואת מילתך אף אחד לא יכול לקחת ממך, היכולת לראות את המציאות  כהווייתה כמשהו המאפשר פעולה לשינוי לטרנספורמציה.[כאן נכנס המאמן]

לא פעם אני שומע תלונה של "אני תקוע" תזכור זו פרשנות, זה פוטנציאל שלא התגשם, מחשבה מדכאת ,שאינה מאפשרת פעולה.

כמאמן חשוב לי להקשיב לאמירה זו כי תקיעות גורמת למפח נפש, ומפח נפש הוא סיבה לבדיקה של מה עובד ומה לא עובד, ואז בדרך כלל עולה של מה זמין אצל אחרים שאצלי אינו זמין, בדרך כלל זה שוב מלכודת של לחיות עם מה שאין.

בוא נזכור ביחד כשאתה היית במיטבך, ועובדה פתחת עסק,  בעבר רגשות שלילים היו בשליטה, ידעת להנמיך את קולן.

פעם כתבת את המוסיקה שלך, היא לא הלכה לאיבוד, תפקידי כמאמן ליצור יחד אתך את המוסיקה של חייך, היא קיימת אך כמו כל מוסיקה היא התיישנה, השירים שאהבנו כשהיינו ילדים ובגירים אולי כבר לא רלוונטיים עבורנו,  אך המוסיקה והשירים אתנו הם  מזכירים לנו את מה שהיינו ואנחנו להיות אם נדע לפעול ביחד ולעורר אותה ממעמקי הנשמה.

אם התחלת באימון וכנראה מתוך בחירה סימן שהבנת שאתה חייב לעזור לעצמך ולמאמן בן אדם, מקצועי ובעל ניסיון ואולי עם "שערות שיבה".

בוא נתחיל שתסלח לעצמך, עליך לוותר ולשכוח את מקורות בזבוז האנרגיה שלך, ביחד נבדוק את מקורות חייך ,את ההשראה שקיבלת מאבא ואימא מהמורים וכל תחנה בחייך שעיצבה את היופי שבך.

אם תדע  להיות קנה סוף ולא עץ אלון נתחיל בעבודה.

בהצלחה לשנינו.

פרטי קשר

אנחנו תמיד שמחים לעזור לכם ולהשיב לכל שאלותיכם. אנחנו קשובים לכל פנייה.

נס ציונה, רחוב דרור 9

050-789-0847

karazi.meir@gmail.com

Karazi Meir © 2022-2023 | GPartner | 050-789-0847