×
+

יועץ עסקי

בוגר האוניברסיטה הפתוחה ומוסמך של האוניברסיטה בחיפה ובוגר תואר שני בלימודי משפטים של אוניברסיטת בר-אילן,, בוגר של קואוצ'ינג אקדמי ובוגר לימודי יעוץ ארגוני של האוניברסיטה הפתוחה, בוגר קורס גישור במסגרת התכנית ללימודי ניהול וישוב סכסוכים ומשא ומתן של אוניברסיטת בר-אילן, בוגר תכנית גשטלט של אוניברסיטת ת"א.

עבדתי בבנק לאומי 20 שנה בתפקידים בכירים, כולל ניהול סניף בנק, התמחיתי בתחום האשראי העסקי והפרטי והמשכנתאות.

משנת 2004 , שימשתי כיועץ פיננסי לעסקים קטנים וגדולים במסגרת עצמאית ומאמן אישי למנהלי חברות ועצמאיים ומשקי בית.
שמשתי כבודק מטעם חברת "תבור כלכלה ופיננסים" בתחום של הלוואות לעסקים קטנים בערבות מדינה.
התמתחי במתן חוות דעת משפטיות בנוגע להתנהלות בנקאית לא תקינה, בעיקר בתחום של מתן אשראי וגביית עמלות מופרזות, שלא לפי נוהלי הבנקים ובפרט בנק ישראל.

במסגרת זו אני מייעץ לאחת החברות המובילות בארץ בתחום של בדיקת חשבונות בנקים וחישובי ריבית, הייעוץ כולל מתן חוות דעת בנקאיות לבתי משפט בתיקים הנידונים הן בבתי משפט והן במסגרת משא ומתן עם הבנקים.

לאור ניסיוני הרב בעבודה מול הבנקים אני מלווה חברות רבות והן עסקים פרטיים בהתנהלות מול הבנקים, דהיינו פתיחת מסגרות אשראי בהתאם לצורכי הלקוחות, משא ומתן על בטחונות ,ריביות והעמלות שהבנקים גובים.

צברתי ניסיון והצלחות לא מבוטלות, בהסדרי חובות של חייבים

, הן במשא ומתן לפני תביעות משפטיות של אחד הצדדים והן בהסדרי חוב רגילים .

במסגרת עבודה זו הצלחתי להגיע להישגים רבים, שהיו לטובת שני הצדדים.

גישתי בתחום זה הוא להגיע למצב של win-win.

גם הבנקים ,שתדמיתם בעיני הציבור אינה חיובית, בלשון המעטה, מגלים גישה חיובית ומקצועית ברבים מן המקרים, מתוך הבנה שהעבודה הזאת טובה לשני הצדדים לדוגמא:

כשעסק מתנהל באופן תקין, ללא חריגות ,ותזרים מזומנים תקין, עם ליווי מקצועי צמוד, תוך התאמה של מסגרות האשראי בהתאם לצרכי העסק, המצב הנ"ל טוב לשני הצדדים, גם כשקיים ויכוח על מחירי העבודה והעמלות, התפיסה של הבנק ברוב המקרים היא ראיה לטווח ארוך, שימור לקוחות לאורך זמן, לא פעם נאמר :"שעדיף להרוויח פרוטה לאורך זמן מאשר שקלים בטווח קצר.

נושא נוסף שאני נתקל בו רבות הוא ההערות שנרשמות במסגרת בדיקה של חברת "בידיאי"

רבים מהלקוחות שפונים אליי, אינם מודעים לבדיקה זו, הקובעת גורלות במתן אשראי ומשכנתא.

חלק מהערות אינן נכונות או לא מעודכנות וצריך לטפל בהן מול חב' "בידיאי" לדוגמא תיקי הוצאה לפועל ,שנסגרו ומופעים כפתוחים, תביעות משפטיות שהוגשו ונסגרו, רמות סיכון שהוגדרו ע"י חברת "בידיאי" ואינם משקפים את המצב האמיתי, ניתן לטפל בנושא זה. והדבר ישפיע באופן חיובי על ההתנהלות מול החברה אם בהתנהלות מול הבנקים או מול הספקים.

לא פעם חברת "בידיאי" פונה לחברה או עסק ומבקשת לקבל פרטים על חשבונות העסק, או הדוחות הכספיים, בדרך כלל נעשית פניה כזאת בעקבות בקשה של חברה אחרת ,שעומדת לעבוד או לתת אשראי, לא חובה לשתף פעולה, המלצתי היא לשתף פעולה ואף להחתים את חב' "בידיאי" על הסכם סודיות., כמובן לפני הכל יש לבדוק שאכן הפניה היא אמיתית מחב' "בידיאי."

.פרטים אישיים עליי-
אני נשוי, בן 56, יש לי 3 ילדים, האחת דוקטורנטית, השנייה עורכת דין ומסיימת בשנה זו תואר שני במשפטים והבן חייל.

גר בנס ציונה, בטירת שלום החדשה.

גלריה

תעודות והסמכות

Karazi Meir © 2022-2023 | GPartner | 050-789-0847